Jdi na obsah Jdi na menu
 


Titan Quest: Immortal Throne

Můžete milovat Diablo, můžete po nocích uctívat vývojáře titulů jako Sacred nebo Titan Quest, dokonce můžete kupovat takzvaně „do foroty“ stejné krabice těchto her, abyste tím zvedli jejich prodejnost. Ničím však nezměníte skutečnost, že vždy, když přijde oznámení o dalším akčním RPG, spousta lidí musí cítit ve vzduchu křivdu. Ano, Diablo je skvělá hra, má vynikající hratelnost, designově propracovaný svět a možná je i legendou, která tu s námi zůstane napořád. Diskutabilní však zcela jistě je jeho označení RPG. Pod tímto pojmem si řada hráčů představí spíš série Gothic, Elder Scrools nebo Baldur’s Gate. Těch však, díky jejich rozsahu, vychází jako šafránu, a tak zůstává velký prostor právě pro akční RPG, které jsou pak přímo předurčeny k úspěchu. A takový je i datadisk k Titan Quest. Je akční, brutální, přímočarý a ano, je i velmi zábavný.

Obrázky ze hry

Obrázek ke článku Titan Quest: Immortal Throne Obrázek ke článku Titan Quest: Immortal Throne Obrázek ke článku Titan Quest: Immortal Throne Obrázek ke článku Titan Quest: Immortal Throne Obrázek ke článku Titan Quest: Immortal Throne Obrázek ke článku Titan Quest: Immortal Throne Obrázek ke článku Titan Quest: Immortal Throne Obrázek ke článku Titan Quest: Immortal Throne Obrázek ke článku Titan Quest: Immortal Throne Obrázek ke článku Titan Quest: Immortal Throne Obrázek ke článku Titan Quest: Immortal Throne Obrázek ke článku Titan Quest: Immortal Throne

Silnější než Titán? Hádes

Datadisk Immortal Throne ke spuštění potřebuje nainstalovanou původní verzi, čímž se vymezuje pouze na stalé fanoušky. Zachází však ještě mnohem dále, když k zahrání nových lokací a setkání s novými příšerami musíte základní hru dohrát a až poté se přesunout do nového aktu. Někomu může tento způsob vyhovovat, protože si alespoň celou hru zopakuje například s použitím nové skupiny vlastností a v drsném podzemí se již bude pohybovat s velmi silným hrdinou. Pro někoho to však může být prakticky rozsudkem smrti (např. pro všechny recenzenty) a po projetí celé původní kampaně může na hráče velmi brzo přijít stereotyp.

Příběh přímo navazuje na poslední scénu v Titan Quest, ve které jste na vrcholku Olympu zabili titána Typhona. Tím však vaše putování nekončí a teleportem se přesouváte na stezku smrti, po které se duše přesouvají do záhrobí za Hádem. S titánem totiž není úplně konec a navíc se dostanete do křížku se samotným vládcem záhrobí, což rozhodně není žádná legrace. Na děj se klade přibližně stejně malý důraz jako v základní verzi a s klidným srdcem můžete příběhové rozhovory přeskakovat. Bohužel se ani nedočkáme žádných nových dějových animací, v kterých by se vám mohli velcí bossové představit v plné kráse. 

Atmosféra jak řemen

V Titan Quest jste se většinou setkali s písečnými pouštěmi, rozsáhlými lesními plochami a skalnatými vrcholky hor. V datadisku se však atmosféra hry vydává trošku jiným směrem a autoři nám předkládají prostředí plné beznaděje, temnoty a ztracených duší, které potkáte na své cestě do paláce Hádese. Místo slunečných pláží na vás čekají mosty přes temnotu, lávové praskliny v suché půdě a především spousta podzemních chodeb, mohutných chrámů a tisíce krvelačných protivníků, co nedychtí po ničem jiném, než po hráčově krvi. Nezůstanete ale jen v podzemí, nýbrž se setkáte se zástupci bohů a podíváte se do rozkvetlých zahrad, kde budete s dušemi hrdinů bok po boku bojovat proti obřím mechanickým strojům.

Graficky sice hra zůstala na stejné úrovni jako původní Titan Quest, to však nic nemění na atraktivnosti zpracování prostředí a všech pohybujících se objektů v něm. Žádná příšera není zanedbaná a má vykreslený každý detail do posledního pixelu. Pohyby hlavního hrdiny, ale i různých bossů a obrovitých protivníků, které ve hře potkáte, se velmi vyvedly a i zpracování nových schopností, kouzel a úderů zůstalo na vysoké úrovni jako minule. Podstatná výtka míří ke zvuku, který občas v soubojích vypadával, takže se neozývalo narážení vašeho meče do brnění (a případně masa) nepřátel. Nevěřili byste, jak je právě tento zvuk pro dobrou atmosféru a přirozené hraní, důležitý. 

Ponořte se do snu

Nejzásadnější novinkou Immortal Throne je bezesporu nová skupina schopností a kouzel Dream (v překladu Sen). Tato skupina je samozřejmě přístupná od začátku hraní základní hry, tudíž jsme se měli šanci přesvědčit o kvalitách nového zaměření. Dream je kombinací bojových prvků a silných energetických výbojů. Jmenovat můžeme například krátkodobý spánek nepřátel, psychickou energetickou vlnu a výboj, telepatickou auru, zraňující nejbližší příšery, vyvolání duší nebo lepší regeneraci zdraví a energie. Nabídka je více než slušná a od samého počátku máte k dipozici velmi silné schopnosti. Obecně se dá říci, že nová skupina může bez problémů konkurovat starším kouzlům a je velkým tahákem datadisku.

Další novinkou je zvednutí maximálního levelu na neuvěřitelnou hranici 75. Autoři se ve svých prohlášení také honosí vysokými počty nových nepřátel a předmětů. Předměty se válejí ve hře u každého stromu a mrtvoly a možná až příliš často naleznete unikátní věc. Později se tedy může lehce stát, že na žluté zbraně nebudete vůbec reagovat a u zelených (po modrých to jsou nejunikátnější), se budete ještě dobře rozmýšlet, jestli jimi zaplníte svůj inventář. Nepřátel je vskutku nepřeberné množství a vyjmenovat jen polovinu nových přírůstků z datadisku by pravděpodobně zaplnilo půlku recenze. Nejrůznější minotauři, medůzy, mohutní oplátovaní vojáci, draci, obři nebo krabové jsou zde na denním pořádku a vaše čepel nezůstane ani na minutu studená. Kromě několika drobných novinek v přesnějším zobrazení zdraví a energie, lepším uspořádání inventáře a možností sesílat samostatně velmi silné svitky, jsou velkým tahákem především obří bossové a hrdinové, proti kterým se postavíte. Těch potkáte v rozsáhlých chrámových místnostech snad ještě více než v původní hře a mnohokrát vám dají opravdu zabrat. Nemusíte se však obávat, že byste museli v této části zapojit mozkové buňky a bosse udolat nějakým zvláštním způsobem. I zde se jede striktně podle vyjetých kolejí primitivního klikání. 

Test vaší trpělivosti

Není mi jasné, proč se autoři uchýlili, v jinak tak dobře zpracovaném datadisku, k několika opravdu nepochopitelným nedostatkům, které vám však život znepříjemňují během celého hraní. To, že zůstal problém s vcházením do podzemí z původní hry, bychom ještě mezi zuby překousli. Opravdovým testem vaší trpělivosti ale bude neustálé přebíhání dlouhých pasáží při vaší smrti u nějakého bosse. Smrti se totiž ani v datadisku nevyhnete, protože obtížnost je velmi nevyrovnaná, takže v jedné chvíli si budete libovat, jak vás desítky nepřátel ani nezraní a v další chvíli již budete ležet na zemi po zásahu šipky od masožravé kytky! A to zdaleka není ten nejhorší případ. Především v závěru hry vám autoři napaří nějakého toho hrdinu těsně před ukládací fontánku, takže klidně i pětkrát budete procházet stejnou pasáž znovu a znovu. A věřte, že někteří bossové mají opravdu tuhý kořínek a než přijdete na jejich nejsilnější útok, kterému se musíte vyhnout, párkrát jistě pod drnem skončíte. Chápeme, že autoři asi chtěli nějak hráče za smrt potrestat, ale raději bychom brali úbytek zkušeností, než zoufalé probíhání stejných pasáží.

Titan Quest: Immortal Throne je opět akčním RPG beze změn, které sympaticky doplňuje původní hru o nějakých 12 hodin čistého času. Myslím si, že jediným důvodem koupi je opravdu povedená skupina schopností (otázkou je, jestli jste už stihli vyzkoušet ostatní skupiny ze základní hry) a bezesporu velmi dobrá atmosféra a hezky zpracované prostředí. Škoda, že titul zcela nepochopitelně srážejí, na pohled možná drobné, chyby, které vám dokáží hraní rozkouskovat a velmi znepříjemnit. Pokud jste velkými fandy Titan Quest a především podobných akčních RPG a víte, co od takového titulu očekávat (mlácení, braní předmětů a zase mlácení), klidně si k hodnocení přičtěte jeden bod a vesele se vydejte na cestu za zdoláním Háda.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

XEvil will crash worldwide internet

(MashaFus, 14. 12. 2017 2:36)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

the mark

(luki, 1. 6. 2011 10:24)

titan quest

(Titan quest, 21. 11. 2009 16:34)

na legendarni dam bosse na 3 rany...
na epickou dam bosse na 2 rany...
na normalni dam bosse na 1 ranu...

myšleno tyfóna

davam headky za 27000, sem se trosku nudil (bez traineru, nebo jakychkoliv pomucek)

obtížnost

(Do not hit me, 3. 8. 2008 6:32)

Bossove nejsou moc težci na norm. a epic. do te doby sem mel 1-3 smrti na legend uz je to dosti tuhe :-)

titan quest je ta nej

(Standa Hurt, 19. 3. 2008 20:13)

titan quest je nejlepsi hra kterou parim a vy? ach jo a budu mit i datadisk... immortal throne...

socky

(Dimenko, 12. 10. 2007 21:22)

musite vedet jak na to!!!

TITAN QUEST

(ONEILL, 16. 7. 2007 12:37)

Vskutku

zkušenost

(petr, 21. 6. 2007 2:11)

Tak to si budu raději frustrovaně běhat od fontánky k bossovi, než přijít o experienc. Kdyby mi hra neubírala exp. tak jsem minimálně o level výše. Dobré by bylo kdyby si brala prachy.