Jdi na obsah Jdi na menu
 


Command & Conquer 3: Tiberium Wars¨

Jsou návraty a návraty. Nestárnoucí plešatý maniak, jehož původ zasvěcení hledají až někde u biblického Adamova syna, má ale za sebou už slušnou praxi. Vždycky, když se zdá, že zahynul a spolu s ním i hrozba v podobě fanatického Bratrstva Nodu, dokáže vstát jako Fénix z popela a zaskočit síly zbytek civilizovaného světa zastupující GDI nečekaným úderem. Když radary nezaznamenané rakety zasáhnou centrum ozbrojených sil ve Philadelphii, Bílý dům obsadí jednotky Černé ruky a obrana Pentagonu přijde o veškerou elektrickou energii, dá se říct, že se návrat celkem vydařil.

Obrázky ze hry

Obrázek ke článku Command & Conquer 3: Tiberium Wars Obrázek ke článku Command & Conquer 3: Tiberium Wars Obrázek ke článku Command & Conquer 3: Tiberium Wars Obrázek ke článku Command & Conquer 3: Tiberium Wars Obrázek ke článku Command & Conquer 3: Tiberium Wars Obrázek ke článku Command & Conquer 3: Tiberium Wars Obrázek ke článku Command & Conquer 3: Tiberium Wars Obrázek ke článku Command & Conquer 3: Tiberium Wars Obrázek ke článku Command & Conquer 3: Tiberium Wars Obrázek ke článku Command & Conquer 3: Tiberium Wars Obrázek ke článku Command & Conquer 3: Tiberium Wars Obrázek ke článku Command & Conquer 3: Tiberium Wars Obrázek ke článku Command & Conquer 3: Tiberium Wars Obrázek ke článku Command & Conquer 3: Tiberium Wars Obrázek ke článku Command & Conquer 3: Tiberium Wars Obrázek ke článku Command & Conquer 3: Tiberium Wars Obrázek ke článku Command & Conquer 3: Tiberium Wars Obrázek ke článku Command & Conquer 3: Tiberium Wars Obrázek ke článku Command & Conquer 3: Tiberium Wars Obrázek ke článku Command & Conquer 3: Tiberium Wars Obrázek ke článku Command & Conquer 3: Tiberium Wars

"Zase jednou mě svět příliš rychle pohřbil."

Kdyby jeho plamenné peří tolik nepálilo, určitě by si Kane s Fénixem podal ruku. Ostatně, stejně jako bájný pták má oheň rád. Charismatický Joe Kucan ztvárnil mocného zloducha opět bezvadně. V hraných FMV sekvencích vystupují i další živí herci, mnozí se zkušenostmi ze seriálu Lost či Battlestar Galactica. Kucanovi na straně GDI sekundují Michael Ironside a Billy Dee Williams, jenže stejně tak tyhle prostřihy zaplevelují béčkové výkony sic sličných, herecky ale toporných důstojnic. Výsledný dojem je tak někde mezi oddechovou zábavou u přímočarého sci-fi béčka a úšklebkem nad amatérstvím zúčastněných.

Ale co si budeme povídat, o příběh, v němž se rozhoří třetí válka mezi známými frakcemi, aby se v závěru dostali ke slovu ještě i mimozemští agresoři, tu vlastně jde až v druhé řadě. Tiberium Wars jsou RTS ze staré školy. Děj si odvypráví mezi misemi a dál už hráče obtěžují starostmi tradičního střihu – natěžit zásoby tiberia, postavit obranyschopnou bázi, svést pár lítých bitev na různých místech mapy a v závěru triumfálně srovnat základnu protivníka se zemí. Co taky čekat od lidí, kteří měli prsty už v Duně 2?

"Kane... ŽIJE!"

Hlavní kampaň si lze užít za dvě dobře známé frakce. Global Defense Initiative ovládá modré zóny, nejbezpečnější a nejméně tiberiem zamořené oblasti Země. Na začátku se musí vypořádat s nečekanými útoky Nodu na vlastním území, v pěti aktech ale dojde i na opětovné zničení chrámu Bratrstva v bývalé Jugoslávii a závěr kampaně vysvětlí názorně těm, kdo v dějepise nedávali pozor, co znamená pojem "Pyrrhovo vítězství". Kampaň za "ty zlé" zase sleduje dějovou linii rozkolu v Bratrstvu a zdánlivého Kaneova selhání, jež ale vyústí jen v další z jeho ďábelsky dobře promyšlených plánů. Autorům se povedlo mise odlišit hlavně vizuálně. Odehrávají se v různých místech světa a jednotlivé lokace byly pečlivě vymodelovány tak, aby to neznamenalo jen o pár stupňů tmavší nebo světlejší texturu povrchu. Úkoly jsou většinou tradiční, sem tam se ale najde i nějaké to překvapení. Docela zábavná je například mise za GDI, kde na začátku základna trpí nedostatkem elektrické energie. Hráč se brání útokům ze čtyř světových stran a musí vhodně vypínat a zapínat obranné věže tak, aby co nejúčinněji odvracel útoky, které Bratrstvo podniká. Každá strana pak nabídne jednu vysloveně stealth misi s komandem v hlavní roli. A když má hráč na konci pocit, že už viděl doopravdy všechno, překvapí ho bonusový minikampaň s emzáky v hlavní roli. Úkoly typu: "Sejmi parlament a když už budeš v tom, tak klidně i Buckinghamský palác," mají něco do sebe.

Singleplayer je zábavný hlavně díky designovému rozhodnutí neomezovat hráče jen na tunelovitý postup vpřed. Valná většina misí se odehrává na dost otevřené ploše a AI soupeře je velmi schopná. Ve skirmishi dokáže ještě větší divy, ale i v kampani se nijak nežinýruje a s chutí podnikne nálet na základnu, kde majitel opomněl dostatečný počet protileteckých baterií. S virtuálním úšklebkem sejme na tiberiovém poli nechráněný harvester a odřízne životně důležitý přísun surovin. A se zlomyslnou přesností synchronizovaně zaútočí ze tří stran, aby hráč nevěděl, kde mu hlava stojí.

"Ne, nejsem Bůh. Ale druhý za ním – a jen o kousek."

Ani sebevědomý plešoun v čele Nodu se nevyhne stejným povinnostem při vedení války budoucnosti. V první fázi hráči budují základnu, pak produkují čím dál silnější jednotky a v návaznosti na tuhle pečlivou práci se pak snaží převálcovat protivníka svými jednotkami či speciálními zbraněmi. Celkem každá strana staví zhruba kolem desítky budov. Základem úspěchu je dostatečné zásobení elektrickou energií (likvidace neopatrně postavených elektráren může pak být jedním z klíčů k úspěchu, budovy bez proudu nefungují). Tiberium zpracovávají rafinerie, jednotky vznikají v kasárnách a válečné továrně. Další stavby pak otevírají pokročilé technologie a upgrady. GDI je co do stavění poněkud nudná, to ale neplatí o ostatních dvou: Nod zaujme zvláštní architekturou obranných věží napojených na jednu budovu – srdce – a možností ukrýt celou základnu pod roušku stealth technologie. Scrinové zase můžou urychlit mechanickým akcelerátorem růst tiberia, či otevřít na bojišti portál a přesouvat jednotky v okamžiku z jednoho rohu mapy na druhý.

Tradiční role hrají GDI a Nod i pokud jde o samotnou bojovou techniku. První jmenovaní sázejí na konvenčnější zbraně, silnější, ale dražší a pomalejší jednotky. Tahle charakteristika nejpřesněji sedí na masivní Mammoth tank, jenž je pravým nástrojem zkázy (dokud se k němu nepřiblíží hrstka sebevražedných atentátníků s pásem dynamitu a bombou na zádech). Velmi užitečná jsou APC, jež lze osadit libovolným druhem pěchoty (ostatně stejně jako většinu budov na mapě). Novinkou v arzenálu GDI je pak obří bitevní robot s výmluvným názvem Juggernaut. Ultimátní zbraň pak představuje klasický Ion Cannon.

S Nody si užijí zábavu milovníci zákeřného boje. Řada jednotek má stealth technologii, Shadow pěchota se navíc může přenést na rogalech přes celou základnu nepřítele a udeřit z nečekaného směru. Plamenometné a neviditelné tanky dovedou soupeře řádně pocuchat, ještě lépe pak ve spolupráci s robotem Avatarem. A navíc má Nod tentokrát zřejmě nejsilnější letectvo – pár bombardérů Vertigo někdy zafunguje lépe, než jaderná hlavice, nejničivější zbraň Bratrstva.

Scrinové potom nabízejí poněkud netradiční, ale velmi silnou alternativu. Jejich hmyzí Shock Troopeři jsou bezvadní proti pěchotě, Assimilator dokáže zabírat nepřátelské mechy, účinnou pomoc na bojišti představuje Corrupter, využívající jako zbraň tiberium. A silní tripodi dají vzpomenout na Hvězdné války, zatímco svými lasery rozloží soupeře na prvočinitele.

"Kdo ovládá minulost, ovládá budoucnost. Kdo ovládá budoucnost, určuje minulost."

Command & Conquer 3 je na rozdíl od přímé konkurence, Supreme Commandera, určen viditelně pro masové publikum a zároveň všechny, kterým se líbily předchozí díly. Skočit do něj lze velmi rychle, na nízkou obtížnost ani nevyžaduje velkou taktickou zdatnost. Mapy jsou spíše menší, bitvy jsou vyřízeny většinou do hodiny a prezentace sází hlavně na efekt. I když Tiberium Wars běží na starším enginu, který poháněl třeba Battle for Middle-Earth 2, není to na nich ani v nejmenším znát. Přes všechny nádherné světelné efekty laserů, ohně a kouře, stíny, éterická mimozemská záření a výbuchy někdy ani není pořádně vidět na jednotky samotné a taky se bojiště nedá nijak vysoko odzoomovat, to je ale nutná daň za grafickou nádheru ve více než snesitelných hardwarových nárocích. Významným pozitivem je co do velikosti minimalizovaný, ale velmi šikovně vyřešený interface. Velmi snadno lze objednávat výrobu jednotek, stavbu budov, nastavovat výstupní body a přesunovat skupiny jednotek, hráč má všechny důležité informace po ruce a panel v pravé části přitom zabírá jen málo místa z výhledu.

Ono tradiční pojetí ve stylu RTS minulosti sebou nese pozitiva i negativa. Je příjemné po čase zapomenout na hrdiny s přehanými schopnostmi, kritické levelování a starání se o několik málo zkušených jednotek. Jasně, veteránští pěšáci či tanky jsou tu taky užitečnější, ale v bitvách obvykle padnou desítky i stovky mužů a rozhoduje spíš vhodné nasazení jednotlivých druhů jednotek proti sobě. Zároveň ale Tiberium Wars nelze odpustit některé zásadní nedostatky – AI vlastních jednotek je dost špatná a třeba kritické problémy s pathfindingem či zasekávání jednotek doopravdy nemají v RTS 21. století co dělat. V kampaních to zavání stereotypem (naštěstí jen tak zlehka) a detailisté určitě vypíchnou polovičatost stylizace: C&C 3 není ani dost realistická (na to neodpovídají poměry velikostí jednotek a prostředí, absentuje i viditelná fyzika objektů), ani dost komiksová.

Tiberium Wars jsou důstojné pokračování slavné série. Ty, kdo od nich nečekají zázraky, ale "jen" dobrou zábavu tradičního střihu v moderním audiovizuálním kabátku, nezklamou.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

music has tied us

(LesliePauri, 29. 10. 2021 14:04)

Our systems are verified, authenticated and encrypted by the most advanced digital security certification authority -Thawte.
https://offeramazon.ru

Top 10 Chinese products

(JoannerJoise, 24. 10. 2021 11:19)

What do you think of this selection?

https://mthc.ru/tag/soufol-for-nintendo-switch-eva-storage-bag/
https://mthc.ru/6-mm-skladnoj-paluby-pad-glaza-sshivka-d-kolco-privjazat-vniz-tochka-jakor-kreplenija-cleat-plastiny-zerkalnyj-polskij-morskoj-klass-316-nerzhavejushhaja-stal/
https://mthc.ru/perekljuchatel-otkljuchenija-batarei-vodonepronicaemyj-izoljator-batarei-12v-48v-300a-vykljuchatel-otkljuchenija-batarei-dlja-morskogo-avtomobilja-rv-atv-6/
https://mthc.ru/kuluze-vysokoe-kachestvo-h7-12v-55w-svet-standartnyj-avtomobil-fary-3200k-fary-avto-protivotumannye-lampy-px26d-avtomobil-galogennye-lampy-1-para/
https://mthc.ru/2pcs-3-5-angelskie-glazki-protivotumannye-fary-12v-universalnyj-avtomobil-cob-led-drl-proektor-protivotumannyj-svet-jenergosberegajushhie-svetodiodnye-fary/feed/

Is this a good buy?

отчет по практике на заказ

( KramarovOdots, 20. 10. 2021 5:43)

https://graph.org/napisat-otchet-po-praktike-09-29-10 курсовые на заказ срочно


ПОБЕЖДАЕМ ЗАЧЕТЫ, СЕССИЮ И ТРУДНЫЕ ПРЕДМЕТЫ
Помощь в выполнении курсовых, дипломных контрольных и многих других работ

Оставь заявку — остальное сделаем мы

- Строго соблюдаем требования методички, знаем все ГОСТы и нормы АНТИПЛАГИАТА
- Все работы проходят проверку качества перед отправкой клиенту, вы гарантировано получите отличный материал
- Ваши деньги в безопасности. В случае несоответствующего выполнения работы мы вернем вам деньги
https://telegra.ph/napisanie-diplomnyh-rabot-09-29 заказать дипломную


@tele

эссе на заказ

( KucherOdots, 9. 10. 2021 16:18)

https://graph.org/reshenie-zadach-09-29-14 заказать курсовую работу недорого


Как сделать заказ?

Для заказа работы вам необходимо зарегистрироваться на нашем сайте. Регистрация займет не более одной минуты, НО взамен вы получите удобный кабинет для мониторинга своих заказов, общения с менеджером/автором.

Как оплатить?

Заказ можно оплатить как онлайн в личном кабинете, так и переводом средств на банковскую карту через платежные терминалы.

Как быстро обработают мою заявку?

Наши операторы находятся онлайн с 9 утра до 18:00, мы стараемся обрабатывать все заявки не более чем за 30 минут. Но в некоторых случаях оценка работы, может занять длительное время.

Вы вносите исправления?

Да, конечно. Мы БЕСПЛАТНО исправляем все замечания согласно задания. ***Мы не вносим бесплатно правки, если после согласования и выполнения работы изменились изначальные условия задания.

Вы выполняете технические дисциплины?

Да, мы выполняем весь спектр технических дисциплин.
https://telegra.ph/ehsse-na-zakaz-09-29-17 заказать дипломную


@tele

заказать дипломную срочно

( VerhovininOdots, 9. 10. 2021 14:26)

https://telegra.ph/kursovye-raboty-na-zakaz-nedorogo-09-29-11 курсовые на заказ срочно


Как сделать заказ?

Для заказа работы вам необходимо зарегистрироваться на нашем сайте. Регистрация займет не более одной минуты, НО взамен вы получите удобный кабинет для мониторинга своих заказов, общения с менеджером/автором.

Как оплатить?

Заказ можно оплатить как онлайн в личном кабинете, так и переводом средств на банковскую карту через платежные терминалы.

Как быстро обработают мою заявку?

Наши операторы находятся онлайн с 9 утра до 18:00, мы стараемся обрабатывать все заявки не более чем за 30 минут. Но в некоторых случаях оценка работы, может занять длительное время.

Вы вносите исправления?

Да, конечно. Мы БЕСПЛАТНО исправляем все замечания согласно задания. ***Мы не вносим бесплатно правки, если после согласования и выполнения работы изменились изначальные условия задания.

Вы выполняете технические дисциплины?

Да, мы выполняем весь спектр технических дисциплин.
https://telegra.ph/otchet-po-praktike-zakazat-09-29-12 заказать курсовую работу онлайн


@tele

заказать реферат срочно

( AncifirovOdots, 8. 10. 2021 11:12)

https://telegra.ph/kursovye-raboty-na-zakaz-srochno-09-29-14 написать дипломную работу


Как сделать заказ?

Для заказа работы вам необходимо зарегистрироваться на нашем сайте. Регистрация займет не более одной минуты, НО взамен вы получите удобный кабинет для мониторинга своих заказов, общения с менеджером/автором.

Как оплатить?

Заказ можно оплатить как онлайн в личном кабинете, так и переводом средств на банковскую карту через платежные терминалы.

Как быстро обработают мою заявку?

Наши операторы находятся онлайн с 9 утра до 18:00, мы стараемся обрабатывать все заявки не более чем за 30 минут. Но в некоторых случаях оценка работы, может занять длительное время.

Вы вносите исправления?

Да, конечно. Мы БЕСПЛАТНО исправляем все замечания согласно задания. ***Мы не вносим бесплатно правки, если после согласования и выполнения работы изменились изначальные условия задания.

Вы выполняете технические дисциплины?

Да, мы выполняем весь спектр технических дисциплин.
https://graph.org/zakazat-diplomnuyu-09-29-18 заказать решение контрольной


@tele

зеркальная пленка на стекло

(Antoniotfj, 1. 10. 2021 15:16)

Приветствую Вас дамы и господа!
Предлагаем Вашему вниманию высококачественные профессиональные плёнки. Наша организация работает 15 лет на рынке этой продукции в Беларуси. Дизайнерам, производителям стеклопакетов, мебели и дверей для применения своей продукции в офисах, квартирах и коттеджах мы предлагаем установку декоративной пленки. Проектные и строительные организации для осуществления смелых архитектурных решений могут использовать предложенную нами на выбор тонировочную пленку. Матовые пленки различной цветовой гаммы, установленные в межоконном пространстве, придадут зданию или сооружению неповторимый индивидуальный стиль. Пленки зеркальные оградят посетителей кафе и магазинов или сотрудников офисов на нижних этажах от ненужных глаз.
https://www.zetteltalk.org/viewtopic.php?f=10&t=54524
https://forum.vykup888.ru/memberlist.php?mode=viewprofile&u=4133
https://quantrinet.com/forum/member.php?u=40723
https://rstg.jesselton.edu.my/memberlist.php?mode=viewprofile&u=21953
https://forum.nebula-galaxia.de/viewtopic.php?f=2&t=698104&p=926992#p926992

скважина на воду цена минск

(Donaldxng, 14. 6. 2021 17:33)

Доброго времени суток дамы и господа
Гарантия на скважину и систему водоснабжения Компания “БурТехСервис” предоставляет следующие гарантии на выполненные работы:
Бурение скважины:
Гарантию сроком на 5 лет

Обустройство скважины:
Гарантию сроком на 12 месяцев

Монтаж канализации:
Гарантию сроком на 12 месяцев

Таким образом, по окончанию выполненных работ вы получаете настоящие гарантии от компании “БурТехСервис”.

burenie-skvazhin-garantiya
Гарантийные случаи по скважине:
Появление в воде глины, песка;
Отсутствие воды в скважине.
Не являются гарантийными случаями:
Наличие посторонних предметов в скважине после сдачи ее заказчику;
Самостоятельное несогласованное изменение конструкции скважины;
Изменение химического состава воды в водоносном горизонте;
Несогласованное внесение изменений в электрическую схему подключения водоподъемного оборудования;
Несогласованное внесение изменений в настройках инженерного оборудования;
Резкое понижение статического и динамического уровня воды в скважине.
Бурение скважины на воду с последующим ее обустройством с гарантией от “БурТехСервис” это возможность иметь чистую воду у себя на участке долгие годы!

бурение скважин под воду

(Donaldepo, 14. 6. 2021 10:43)

Приветствую Вас товарищи
Роторный и шнековый способы бурения. Их отличия.
В зависимости от глубины бурения и типа почвы компания “БухтехСервис” применяет 2 способа бурения.

Роторный способ бурения. Выполняем с помощью передвижной буровой установки УРБ–2а2 на шасси ЗИЛ–131. Применяемый инструмент – шарошечные долота с широким диапазоном диаметров 75–300мм. Благодаря универсальности этого способа с легкостью разрушаются мягкие и твердые горные грунтовые слои.rotornoe-burenie

Вращательную мощность ротор направляет долотом на рабочую колонну. Для удаления разрушенной породы делают промывку через буровой насос с помощью специальных полимеров. После того, как пройдена бурением первая часть скважины, опускают первую обсадную колонну (кондуктор), чтобы перекрыть слабые неустойчивые породы и верхние водоносные горизонты, производят гидроизоляцию затрубного пространства, закачивают в него приготовленную смесь с цементом. Бурение скважины продолжается долотом меньшего диаметра внутри обсадных труб до отмеченной глубины, затем в скважину опускают следующую обсадную колонну или эксплуатационную колонну, которая будет находиться в водоносном слое.

Роторный метод обладает высокой продуктивностью и способностью обрабатывать любой тип почвы, но также и более дорогостоящий нежели шнековый.

Шнековый способ бурения популярен среди населения по причине своей простоты и доступности. Его используют в рыхлой почве и грунте средней твердости. Отличительным в технологии пробуривания шнеком является то, что отсутствует необходимость в промывке водой, так как снятие набившихся разломанных слоев почвы осуществляет шнек. Все дело в скорости обрабатывания. Но если в почве попадутся камни, использование шнека станет проблематично. Рационально использовать этот метод при строительстве скважин малой глубины в почве.

Несомненный плюс в пользу способа с применением шнека – доступная стоимость.

Технология шнекового бурения позволяет добиваться глубины бурения до 40 метров, в том числе и зимой в сильные морозы. Гораздо более глубокие скважины бурят посредством роторного способа. Он справляется с любым грунтом, в то время как шнековый способ позволяет обрабатывать только сухие и не самые твердые виды почв.

У каждого способа свои плюсы и минусы. При выборе способа бурения для своего случая нужно учитывать тип почвы в своей местности, а также климатические условия.

heartland pharmacy dgsolbvfdInhiblyilitn

(jeonoVed, 29. 5. 2021 21:15)

natural alternative to cialis https://krocialis.com/ - overnighted cialis for men does cialis increase size

cialis paypale afhsdbcInhiblyvkmli

(jeonoloh, 26. 5. 2021 5:22)

viagra vs cialis reddit https://rcialisgl.com/ - how long before sex cialis order cialis online cheap

sbbolthdshofeBtjKeyped

(poinsHtf, 26. 5. 2021 4:14)

cialis 20 mg price cvs https://cialishav.com/ - cialis 50 buy cialis viagra

gsaxzvofbldshofeBtjKeypei

(poinsAni, 25. 5. 2021 19:10)

canadian pharmacy 24 https://pharmacyken.com/ - canadian discount pharmacy overseas online pharmacy

effects of viagra for women fcsogsaxzvofbldshofeBtjKeyped

(Anoopoins, 21. 5. 2021 14:44)

viagra 1 hour https://llviagra.com/ cialis e viagra generico

the cost of tadalafil in belize olgstnoegfdshofeBtjKeypem

(GtnbWaymn, 18. 5. 2021 1:56)

does medicaid cover viagra https://jokviagra.com/ india pharmacy viagra

doctor exam for viagra fhwsbbolthdshofeBtjKeypem

(Fmrfpoins, 17. 5. 2021 23:10)

cialis paypal payment canada https://cialisee.com/ buy cialis on liuner

cialis 200 mg what is it afhsdbcInhiblyhsxew

(Rebfjeono, 17. 5. 2021 7:26)

cialis soft tabs canadian pharmacy https://rcialisgl.com/ how to get cialis 800mg

usa pharmacy online frbdcacldshofeBtjKeypec

(Jebgpoins, 13. 5. 2021 18:29)

prescription prices comparison https://pharmacylo.com/ Dostinex

cialis coupons afhsdbcInhiblymskoq

(Rebfjeono, 11. 5. 2021 3:54)

cialis ireland https://rcialisgl.com/ cialis onlilne

matlock pharmacy dgsolbvfdInhiblyrnpci

(Lbsojeono, 7. 5. 2021 20:58)

cialis daily https://ucialisdas.com/ cialis in manitoba