Jdi na obsah Jdi na menu
 


matrix

2. 2. 2007

Matrix

Co je Matrix v SA ?

Matrix je chyba hry, která nastane pokud se dostanete do nějaké budovy, lépe řečeno interiéru nějakého objektu (většinou za pomocí žluté šipky) a potom z tohoto interiéru dostanete ven, jiným vchodem. Ten, kdo v Matrixu ještě nebyl nebo neví o co se jedná mi teď asi moc nerozumí, pokusím se to tedy vysvětlit na příkladu asi nejznámějšího vstupu do Matrixu - Ganton Gym (posilovna poblíž CJ prvního domu). Dovnitř se většinou dostanete pomocí žluté šipky - říkejme tomu oficiální vchod. Když jste vevnitř hra nepotřebuje mít nahranou celou mapu, ale stačí mít nahraný jen interiér té dané budovy (objektu) tzn. v našem případě Ganton Gym. No a když výjdete na ulici oficiálním vchodem, tak je naprogramováno nahrávání textur okolní krajiny. Pokud tedy půjdete vchodem oficiálním je vše v pořádku, ale co když použijete vchod neoficiální (mimo žluté šipky) ? Takovéto východy nemají naprogramováno nahrávání textur a tak se ven dostanete, ale uvidíte nebo spíš nic neuvidíte. Teď vás určitě napadá spousta otázek: "Proč jsou někteří lidé a objekty v Matrixu vidět ?", "Proč programátoři takovéhle vchody vytvářeli ?", "Co s tím má společné Liberty city ?" a další. Ti kdo se opravdu dobře zamyslí a taky, že zamysleli mi dokonce psali otázky "A co v Multiplayeru, uvidí se hráči když jeden bude v matrixu a druhý v reálu ?" - přiznám se, že nevím a myslím, že by se vidět mohli (to je však moje doměnka). Pokud tedy chcete o Matrixu vědět další informace, pak uričtě čtěte dál.

Protože ale video vydá za milion slov, podívejte se na něj dokonce ve třech kvalitách (děkuji: Ken Rosenberg)

Video 001 16,5 MB
Video 002 10,1 MB
Video 003 7,56 MB

Kolik je Matrixů a kolik vchodů do nich ?

Před objevením toho, že při vstupu do Matrixu se nenačítají textury jsme mysleli, že Matrixy existují 3. To však padlo a dnes můžeme s jistou říct, že Matrix je jen jeden, ale mění svoji podobu a to podle toho jakým se do něj dostanete vchodem. Takže když půjdete přes Ganton Gym uvidíte jiné objekty a oblohu než když půjdete přes Caligulas Palace.

Záhady v záhadě aneb zajímavosti z Matrixu

Zdá se vám to neuvěřitelné ? Ale je to tak ! I v Matrixu můžeme nalézt podivuhodné jevy a zajímavosti, které by tam být neměli. Když opomineme záhadu s tím proč jsou některé budovy vidět i když by nemělo být vidět vůbec nic, tak jsou v Matrixu věci, které by nás měli zajímat. Tak zaprvé je to ta žlutá záře, která se v Matrixu objevuje. Po malém zamyšlení je zcela jasné, že jde o záři ze slunce, které vychází/zapadá. Druhá záhada s názvem Liberty city. Ani tak nejde o to, že tam je resp. proč tam je, ale jde o to proč se z Matrixu do LC dostaneme, ale z běžného SA nikoliv. Červená šipka, určitě taky zajímavý úkaz, v určitých místech váš ukazatel na "mini mapce vlevo na obrazovce" změní barvu z bílé na červenou a slyšíte podivné zvuky - jako dech.

Ganton Gym
Asi nejznámější vchod. Přes tento vchod se dá dostat do Liberty city, v Matrixu jsou lidé, části některých budov. Obloha je celá černá, pohyb doporučujeme s Jetpackem.San Fierro
Tento vchod zatím není moc prozkoumaný. (Pozn. je tam kam míří raketomet z druhého screenshotu)
Caligulas Palace
Díky dRevnikovi je známý i tento vchod. Jeho emaily jsou asi nejlepší - je tam prostě všechno :)
Narazil jsem na takovou drobnou záhadu... no záhadu, spíš zajímavost: Neměl jsem ještě otevřený Las Venturas a okolí, ale s cheatem na létající auta jsem si tam udělal malej výlet. Prošel jsem pár casin a nakonec jsem zavítal do Caligula's Palace. Přes "vrátnici" u vchodu (vevnitř) se dá dostat dolů do sklepních prostor Cal.Palace. (Asi se tam odehráva i nějaká mise, nevim, ještě jsem tam nebyl, jsou tam asi nějaký trezory) Ve velký sklepní místnosti je díra ve zdi (jako od ventilace) do který se dá bez problémů vlízt. Když tam vejdeš, propadneš se do podivnýho "bezprostoru". Okolí mizí, všude kolem je jen černo-bílý gradient. Padal jsem dost dlouho (cca minutu), cheatem jsem si nahodil padák, a přistál jsem v podivným světě. místo horizontu gradien, chodilo tam pár lidí a hlavně - stál tam jeřáb! Udělal jsem pár fotek. viz příloha. P.S.: Když jsem do tý díry ve sklepě CP vlez poprvé, nic se nestalo (kromě toho, že jsem viděl skrz podlahu do místností nahoru) tahže to asi nefunguje pokaždý.

dRevnik pak ještě Matrix prohledával a napsal mi další důležité informace:

Udělal sem takovou malou "Expedici Matrix Las Venturas" :o) a zjistil jsem následující:

- To, co jsem nazýval jako "vrátnice" v Caligulas Palace je ve skutečnosti "Bank&Change" a není to blízko vchodu do CP, takže to plís oprav, ať v tom není zmatek.
- Sklep se vstupem do "Matrixu" není úplně dole (tam jsou jen ty trezory). Je to ten sklep se spoustou trubek, kde jsou v rohu opřený rozbitý hrací automaty.
- Matrix Las Venturas se skutečně nachází POD modelem Caligulas Palace, otázkou ovšem je, kde se nachází on, je dost dobře možné, že je i nad LV.

V Matrixu LV se nachází:
- Velké množství různých lidí (obyvatelé LV), z výšky se zdá, že chodí v zástupech.
- Magnetický jeřáb (je možné ho normálně ovládat)
- Sniperka (ve vzduchu, asi ve výšce jeřábu)
- Podkova
- Povrch je členitý (tedy není rovný) ale neviditelný.
- Skokem z jeřábu se lze zcela běžně zabít.
- Světelné podmínky se mění podle místa, ze kterého prostor sledujete (horizont gradientu, kde bílá "obloha" přechází do černé "země" je vždy ve výšce vašich očí, takže čím výš jste, tím větší je dole tma.
- V určitý čas se v Matrixu LV zjevuje podivná záhadná žluto-zelená záře (viz foto), je vidět za jeřábem. Tahle záře se zjevuje i na jiném místě (pod letištěm) a je na zemi, takže lidi po ní chodí.
- Cheatem si lze nahodit Jetpack, ale ne vykouzlit třeba Rhino nebo Huntera atp.
- Pod halou letiště LV je vstup k automatu na letenky, když si koupíte letenku, (nebo spíš neuvidíte) uvidíte animaci jak neviditelné letadlo letí skrz Matrix. Zajímavé je, že vás nikam nedoveze a po skončení animace budete zase tam kde jste byli.
- Nedaleko od Ticket Machine je další podkova.
- Je tam voda! Opět nedaleko letiště.
- I když země není vidět, je slyšet, že běháte po různém povrchu (silnice, tráva písek)

To je asi tak všechno, co jsem tam zjistil..Poušťní Matrix
Tento vchod se nachází v poušti u Las Venturas (thx Ján Tahotný).
(tommy) Zavítal jsem do pouštního MATRIXU, který se nachází v jižní části Las Venturas. Jak se na dané místo dostanete? Podívejte se zde níže na obrázky vstupu do MATRIXU. Když se dostanete do MATRIXU, pohybujte se pomocí JECKPADU, který získáte cheatem ROCKETMAN anebo ho najdete na vašem opuštěném letišti po misi BLACK PROJECT. Pokud vás už MATRIX nebaví a chtěli byste z něj ven, tak akorát si vyberte místo kde se chcete objevit a klesejte stále dolů, až do okamžiku než se objevíte na místě pod kterým jste klesali. Co se mi ale na MATRIXU líbilo nejvíce, byl VODNÍ MATRIX.Dostanete se do něj jednoduše. Vlezte do MATRIXU a dolet´te až na místo, kde se nachází voda. Potom uvidíte mořskou krajinu ze spodu, můžete střílet netopíte se a vše nádherně vidíte. Jedinou nevýhodou je, že na některých místech vám ve výhledu brání kameny…


Tunel San Fierro
Na screenech je zakroužkována cesta do Matrixu. fotodokumentace


Sfinga
(Lol) Je to naprosto jednoduché, pouze přistaňte na levé noze sfingy a seskočte do prostoru mezi její nohou a tělem, sneste se co nejníže a poté postupujte do míst kde se místo zužuje (noha je čím dál tím blíže tělu) poté se propadnete do sfingy, do volného matrixu se dostanete tím že poletíte směrem k pyramidě a až uvidíte volnou oblohu, leťte směrem k ní, no a jste v matrixu, hodně štestí!

Neznámý matrix
Máme pouze obrázky...

Matrix u policie
Pouze lokace. Matrix zkoumáme

Vodní matrix
(Shirr) Nejdříve bych vás asi navedl ke vstupu do matrixu. Začněte Na mostě Gant Bridge otočte se směrem k Los Santos a dejte si cheat ROCKETMAN . Vydejte se po své levici do moře. Cestou uvidíte velkou nákladní loď a pak po své pravici i přístav. V přístavu uvidíte zakotvenou ponorku, dejte si cheat CVWKXAM a potopte se pod ni. Když se natočíte směrem dolů uvidíte šedý trojúhelník na dně vody, vplavte do něj. Nyní se nacházíte ve Vodním Matrixu. Pokud jste nepoužili cheat CVWKXAM tak se utopíte! V matrixu je to jak ve vodě máte omezený kyslík (tedy pokud máte cheat tak ne). Můžete se pohybovat pod vodní bariérou a vše nádherně vidíte zespoda. Tento způsob matrixu můžete využít na zkoumání podmořských jevů, protože i kameny vidíte zespoda. Ale pozor, když už jednou do matrixu vplavete tak už nevyplavete. Pohybujete se pouze pod mořskou bariérou, na souš nemůžete. Tento matrix se jako všechny ostatní jeví jako grafická chyba. Všimněte si, že matrix se vždy nachází v nějakých ohybech a kruzích. Nebo je tam úmyslně? To ví jenom R*!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

vodní matrix

(kddk, 2. 1. 2009 10:29)

Ahoj z vodního matrixu se dostat dá.Jak jsi psal že se už ven nedostaneme není to pravda já jsem se dostal ven!!!!!!!

matrix

(Martin, 22. 7. 2008 12:35)

Ahoj,znam cestu do matrixu,:jak v san andreas máte tu misi marcos bistro,(je to mise v liberty city) tak jak ji budete dělat tu misi, a jak jste v tom domu ne,sejdete dolu po tech schodech,a pak tam za tim blbem furt jdete za nim,nebo postřílejte padouchy dejte si cheat BAGUVIX,A aýž ho budete mít tak toho týpka následujte až ven,tam si aktivujte cheat kangaroo, a přeskočte tu zeď za tim autem,(musíte jít na tu hromádku sněhu) a jak to přeskočíte,tak je tam ještě jedna zeď tou projděte , pak budete asi 1:30 min padat a spadnete do moře(to už je v Matrixu) a je tam nějakej jeřáb a ještě něco,ale vy jste stále v moři,a to je ten MAtrix,čau

matrix

(domiN, 16. 12. 2007 12:07)

máš kood do Gta San Andreas Nio
????